„Elkeserítő az emberek közönye” – megdöbbentő esetekről számoltak be a mentők
Volt arra példa, hogy a vásárlókat annyira hidegen hagyta az életmentés, hogy többen átléptek a betegen, és még az életmentők felszerelésébe is belerúgtak.
A mozgássérült férfi ezért kártérítést és sérelemdíjat követel a légitársaságtól.
A Ryanair légitársasággal utazott Milánóba múlt héten Singer Viktor egy koncertre. A férfival a visszaúton közölték, hogy az elektromos kerekesszéke akkumulátorát nem viheti fel a repülőre.
A mozgássérült férfi ezért kártérítést és sérelemdíjat követel a légitársaságtól,
mivel már többször utazott repülővel, de soha nem volt még hasonló problémája. Singer a szabályoknak megfelelően időben jelezte a légitársaságnak, hogy akkumulátoros kerekesszéke miatt reptéri segítségre lesz szüksége – számolt be az esetről az RTL Híradó.
Singer Viktor a Ryanairnél vásárolt retúr repülőjegyet Milánóba. Mint mondta, a budapesti beszállásnál még minden rendben volt. A kerekesszéke a repülő csomagterébe került, a hozzá tartozó akkumulátor pedig a fedélzetre, a fej feletti tárolóba. Ugyanakkor a visszaúton az ügyintéző már arról tájékoztatta a reptéren, hogy a szék akkumulátorát nem viheti fel a gépre.
A mozgássérült férfit végül az akkumulátor nélkül engedték felszállni a járatra. Singer Viktor a konzulátusra is telefonált, hogy megoldást találjon. Az ügyintéző nem akart tárgyalni, végül még a reptéri rendőrséget is ráhívta a férfira. Később „megalázottan és mérgesen szállt fel” a Budapestre tartó járatra unokahúga és sógornője társaságában.
A mozgássérült férfinak 160 ezer forintjába került, hogy beszerezze az kerekesszékéhez szükséges új akkumulátort. Emiatt is kártérítést és sérelemdíjat kér a Ryanairtől.
A légitársaság egyelőre nem reagált a panaszra, sem az RTL megkeresésére – derült ki az összeállításból.
A híradó összeállítását alább tekinthetik meg:
Nyitókép: Manuel Romano / NurPhoto / AFP